Müdürün Mesajı

Sayın Araştırmacılar, Eğiticiler, Üniversitemizin değerli mensupları,

MAR-AHEK UYAM, Aile Hekimliği alanında, eğitim, araştırma ve sağlık hizmet sunumunda, mültidisipliner çalışma anlayışıyla, gerek Üniversitemiz içinde, gerekse Ulusal ve Uluslararası Eğitim ve Sağlık ve Araştırma kurumlarıyla işbirliği yapmayı hedefleyen bir Uygulama Araştırma Merkezi'dir.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin, aile hekimliği uzmanlık öğrencilerinin ve birinci basamakta çalışan aile hekimleri ve hekim dışı sağlık personelinin eğitimlerine; toplum tabanlı araştırmaların yapılmasına; üniversitemizin halka sağlık hizmet sunumuna katkıda bulunacak eğitim ve uygulama alanı oluşturmayı hedeflemektedir.

2017'de resmen tanınan Merkezimiz bilimsel alanda her türlü teklife ve projeye açık olup, disiplinler arası dayanışmayı desteklemektedir.

Merkezin faaliyetleri arasında olan Sağlık Hizmeti alanında,  Üniversitemizin Başıbüyük yerleşkesi'nde yer alan ve Merkezimizin de aynı binayı paylaştığı Eğitim Aile Sağlığı Merkezinde kampüs çalışanlarına ve tüm öğrencilere haftanın her günü sağlık hizmet sunumu yapılmaktadır.

Sizlerle birlikte çalışmak ve üretmekten memnuniyet duyacağımızı bildirir, yeni açılan web sayfamızı sıkça ziyaret etmenizi dileriz.

SaygılarımlaBu sayfa Marmara Aile Hekimliği Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MARAHEK) tarafından en son 18.03.2019 22:17:12 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM