MARAHEK UYAM Ülkemizde Aile Hekimliği disiplininin ilk Uygulama Araştırma Merkezlerinden biridir. Üniversite çatısı altında kurulan Uygulama Araştırma Merkezleri Üniversite'nin hem uygulamalar hem de bilimsel araştırmalar alanlarında başta Üniversiteler olmak üzere uluslararası uygulama vearaştırma merkezleri ve kurumlarla işbirliği olanakları sağlar ve Üniversitemizin dünyada görünürlüğünün, bilinirliğinin ve saygınlığının artmasına katkıda bulunur. 

MARAHEK böyle bir hedef ve heyecanla kurulan genç dinamik ve üretken bir merkez olma yolunda ilerlemektedir.

Kurulduğu 2017 Ağustos ayından bu yana çalışma öncelikleri klinik uygulamalar alanı olarak belirlenmiş, bu alanda Rekötrlüğümüzün de katkılarıyla başarı sağlanmıştır.  Maltepe Başıbüyük Kampüsümüzde yaptırılan binamızda Eğitim Aİle Sağlığı Merkezimiz (EASM) tüm Kampüs çalışan ve öğrencilerine haftanın her günü başarılı bir klinik hizmet sunmaktadır. 

Eğitim ikinci en temel konumuz olmuştur. Yönetmeliğimizde de söz edildiği şekilde Eğitim ASM mizde Aİie Hekimliği uzmanlık öğrencilerimiz Aİle Hekimliği Anabilim Dalı'nın seçkin akademisyenlerinin eğitim sorumluluğu altında görev yapmaktadır. Öğrencilerimiz Klinik Uygulamalara Giriş Programı çerçevesinde burada hasta bakımı izlemi yapabilmektedir. Ayrıca Merkezimiz Sağlık Bilimleri Fakültesinin de çeşitli bölümlerinin staj yapmasına uygun bir niteliktedir. Bu niteliğini de her geçen gün artırmaktadır.

Araştırmalar ise klinik uygulamalar çerçevesinde tez çalışmaları ile başlamıştır.

Projelerle devam edecektir. Projelerimizden biri Üniversitemizin Hipertansiyon Merkezi olan HİPAM la birlikteyürüteceği Sağlıklı kmapüsprojsidir. HİPAM ın bu projesinde MARAHEK paydaş olarak yer alacaktır. Yeni yapılan Kampsüümüzün sağlıklı yaşam kampüsü olmasına katkılarımız olacağını bilmek bizleri memnun etmektedir.  

 

  


Bu sayfa Marmara Aile Hekimliği Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MARAHEK) tarafından en son 21.05.2019 14:24:10 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM