Eğitim Aile Sağlığı Merkezi

Maltepe Başıbüyük Yerleşkesi'nde yer alan Merkezimizin binasında sağlık hizmeti vermekte olan Eğitim Aile Sağlığı Merkezimiz (EASM) Aile Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyelerinin danışmanlığında Aİle Hekimliği asistanları ile birlikte yürütülmektedir. Ülkemizde açılan ilk Eğitim Aİle Sağlığı Merkezlerinden birisidir.

 Doğrudan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimliği uygulamaları içine yer alan Merkezimizde haftanın her günü sabah 08.00'den 17.00'ye sağlık hizmet sunumu yapılmaktadır. Bu hizmetten yerleşkede yaşayan, çalışan ve öğrenim gören herkes yararlanmaktadır. Sürekli iki hekim ve biri hastaneden gelen diğeri Merkezimizde görevli iki hemşire ile hizmet verilmektedir.

Ayrıca Merkezimiz Tıpta uzmanlık eğitimi alan Aile Hekimliği asistanları için de uygulama imkanı oluşturmaktadır. Elbette mezuniyet öncesinde Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin öğrencileri için de klinik bir uygulama alanıdır. Sağlık Bilimlerinin tüm bölümlerindeki öğrencilere staj yapma olanağı sunmaktadır.

Merkezimizde koruyucu sağlık hizmetlerinin yanı sıra birinci basamak tetkik ve tedavi hizmetleri de verilmektedir.

Koruyucu sağlık hizmetleri genel olarak periyodik sağlık muayeneleri kapsamında yapılmakta; aşı ve bağışıklama çalışmalarını, düzenli sağlık kontrollerini ve sigara bıraktırma obezite gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmetlerini içermektedir. Tam bir ASM olarak çalışan Merkezimizde diğer ASM lerde sağlanan rapor çıkarma hizmetleri de verilmektedir.


Bu sayfa Marmara Aile Hekimliği Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MARAHEK) tarafından en son 21.05.2019 14:15:28 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM